Boru saplı tork anahtarının üstün tasarımı, inovasyon ödülünden sonra, kırmızı nokta ödülüne de layık görüldü.

GEDORE DREMASTER

El aletleri sektörünün uzman kuruluşu GEDORE’nin DREMASTER yeni boru saplı tork anahtarı, “Ürün Tasarımı 2012 alanında “kırmızı nokta” ödülünü kazanarak, yüksek kalite ve tasarım gücünü tescillemiş oldu.

Daha önce  “Eisen 2012” (Çelik 2012)‘de inovasyon ödülüne de layık görülen GEDORE DREMASTER, aynı ürünle sektörün diğer önemli ödülü olan “kırmızı nokta” ile başarısını perçinlemiş oldu. 30 üyeli kuruldan oluşan uluslararası uzman jürinin, günlerce süren değerlendirmesi sonucu “kırmızı nokta tasarım ödülüne” layık görülen DREMASTER, ayrıca tasarım müzesinde de sergilenmeye hak kazandı.

Tüm dünyadan tasarımcı ve imalatçının, toplam 4.515 tasarım sunduğu bu çok önemli ürün yarışmasında GEDORE DREMASTER, yüksek tasarım kalitesiyle, uzmanların ilgisini çekmiş ve mükemmel tasarımıyla ürün kategorisinde tüm dünyada referans olarak kabul edilen “kırmızı nokta ödülünü” aldı.

Kırmızı nokta tasarım ödülünün öncüsü ve CEO’su olan Profesör Dr. Peter Zec, yarışmanın yüksek kalite düzeyine işaret ederek; “Ödül kazananlar, performanslarıyla sadece olağanüstü tasarım kalitesi sergilemedi, aynı zamanda tasarımın yenilikçi ürün çözümlerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu da gösterdi. Bu yüksek düzeyde, ödül kazananlar, tasarım ödülümüzden amacına uygun şekilde yararlanarak pazardaki başarı potansiyellerini ciddi biçimde artırabilirler” dedi.

DREMASTER’in Özellikleri

GEDORE DREMASTER, sanayi ve ticaret uygulamaları için, sağlam, ayarlanabilir ve serbest bırakma mekanizmalı, kare tahrikli ve entegre cırcırlı boru tipi tork anahtarıdır. Sadece benzersiz tasarımı değil, olağanüstü güvenliği de bu ürün için olumlu puandır: piyasada satılan tork aletleri ile kıyaslandığında, sadece bir ölçüm birimini gösterir, böylece okuma hataları tamamıyla önlenebilir. Tork birimlerinin ayırt edilebilir şekilde seçilmesi ve göze çarpacak şekilde güvenli ayarlama sistemi, DREMASTER ile çalışırken daha da fazla güvenlik ve hassasiyet sağlamaktadır.

Ödül kazanan ürünler kırmızı nokta tasarım müzesinde

Kırmızı nokta tasarım müzesi, 4000 metrekareden büyük bir alanda 1500’den fazla ürünle dünyanın en büyük geçici tasarım daimi sergisine ev sahipliği yapmaktadır. GEDORE DREMASTER’ın tasarımı  “Tasarım sahnede – kırmızı nokta ödülü sahipleri: ürün tasarımı 2012”  konsepti ile eski bir kömür madeni olan Zeche Zollverein kazan dairesinin nefes kesen atmosferinde tasarım tutkunlarının ilgisine sunuluyor.

 

Kırmızı nokta tasarım ödülü

Kökeni 1950’lere uzanan kırmızı nokta tasarım ödülü, üç disiplinde gerçekleşmektedir: “kırmızı nokta ödülü: ürün tasarımı”, “kırmızı nokta ödülü: iletişim tasarımı” ve “kırmızı nokta ödülü: tasarım konsepti”. Sadece 2011 yılında, 70’den fazla ülkeden 14,000 den fazla başvuru kaydedildi. Kırmızı nokta ödülü, en çok takdir edilen üstün tasarım kalite mühürlerinden biri olarak kendini kabul ettirmiştir.

Online İşlemler
Online Sipariş
Garanti Kayıt İşlemleri
Haberler

Tork Anahtarı denince Gedore...

Tork Anahtarı denince Gedore...

devamı